אודות הישיבה

רקע כללי

ישיבת ההסדר בשדרות הוקמה לפני 27 שנים בלב העיר שדרות מתוך מטרה להוות מגדלור של תורה בעיר.

הישיבה המרכזית מונה כיום מעל כ- 500 תלמידים.

יחד עם זאת, לישיבה שתי שלוחות: ישיבת "לב לדעת" בראשות הרב שלמה בנימין שליט"א הנמצאת בשדרות ומונה קרוב ל-200 תלמידים וישיבת "דרך חיים" בראשות הרב אמיר ממן שליט"א הנמצאת בקרית גת, המיועדת לבוגרי תיכונים, המונה כ-80 תלמידים. כן ירבו.

החזון

מטרת הישיבה לגדל תלמידי חכמים גדולים, שיהיו מנהיגי דור העתיד, משפיעים ושותפים בשיח הציבורי ובתמורות העוברות על הציבור הישראלי.

הישיבה לקחה על עצמה משימה לטפח את תלמידיה, וזאת באמצעות הרבה חום ומסירות, ובעז רוחם של תלמידי חכמים מובהקים המלווים את התלמידים.

פעילות בישיבה

מרכז השבוע בישיבה הוא השיעור הכללי לישיבה המועבר לסירוגין מידי שבוע על ידי ראש הישיבה הרה"ג הרב דוד פנדל שליט"א והרה"ג הרב אשר וייס שליט"א.

יחד עם זאת, בישיבה קיים  גם מסלול לתלמידים המצויים בתחילת דרכם בעולם התורה, וזאת על ידי יחס אישי וליווי צמוד של צוות הרמי"ם הגדול הן ברמה הכמותית והן באיכותית.

צוות הישיבה בנוי לתת מענה לתוכנית המתאימה לרמות השונות מבלי לפגוע באחידות החברתית ומציאות של ישיבה אחת.

כיפור בישיבה תמונה רחבה

הדרך שלנו

אחת מהדרכים המאפיינות ביותר את הישיבה הוא דיבוק החברים. הבחורים לומדים, גרים ומשרתים בצבא יחדיו – דבר הגורם לגיבוש ולאווירה תוססת, תורנית ומלוכדת.

הישיבה מחנכת לשאיפות ולמימוש פוטנציאל מקסימאלי. לכן, הישיבה תומכת בכל מסלול שתלמידיה בחרו ללכת מתוך קישור לתורה ולבית מדרש: חינוך, צבא, כלכלה ואומנות.

הישיבה עוסקת בפעילות קהילתית ענפה, התלמידים המעוניינים, מתנדבים במרכז החסד המקומי. בעזרה לקשישים, לימוד עם תלמידי התיכון המקומי, תמיכה בתלמידים עם ליקויי למידה, עזרה ותמיכה למשפחות במצוקה, במד"א ובמשמר האזרחי.

עם הפנים קדימה

תלמידינו מתגייסים לצה"ל ומשרתים במיטב היחידות הקרביות של צה"ל, כיום משרתים בצבא כ-150 בחורים, חלקם משתלבים בתפקידי פיקוד וקצונה ומובילים את חייליהם בשדה המערכה.

בימים הקשים של העיר שדרות תחת מתקפת הקסאמים, שימשה הישיבה כאי של יציבות וחוסן שזכה להוקרה מכל גווני הקשת בחברה הישראלית.

בנוסף לכך שישיבתנו היא בית מדרש ללימוד תורה, היא מהווה מגדלור ערכי, תורני וחינוכי בתוככי העיר שדרות ובכלל בדרום הארץ כולו..

אנו קוראים לכם להצטרף למשפחת ישיבת ההסדר- שדרות!